
Na een ontbijtje uit de supermarkt zijn we snel naar het wereldberoemde Plitvice nationale park gegaan. We dachten de drukte voor te zijn maar niets bleek minder waar. Helaas was het zelfs halverwege september schuifelen en in de pas lopen. Laat staan dat er ruimte was om het statief te plaatsen en mooie shots van de prachtige watervallen te maken.
We hebben route C vanaf ingang 1 gelopen maar ook dit bleek een drama. Door slechte bewegwijzering hebben we slechts een gedeelte van het park kunnen bezichtigen.
Erg spijtig allemaal en dit deed behoorlijk afbreuk op het prachtige park.
Zadar

Na deze deceptie zijn we doorgereden naar Zadar dat op zo’n 150 km van Plitvice NP ligt.
Het eeuwen oude Zadar is gelegen in de regio Dalmatië aan de Adriatische zee en heeft zo’n 75.000 inwoners. Ons appartement bleek ongelooflijk prachtig en was gelegen in oud Zadar. Gastvrouw Sasha bleek ook nog eens zeer behulpzaam.
’s Avonds hebben we rondgehangen op de Riva Nova boulevard om daar wat zonsondergang foto’s te schieten. De twee kunstwerken van Nikola Bašić trekken veel bekijks. Vooral de lichtcirkel de Zonnegroet genaamd is prachtig. Later die avond hebben we pasta met zalm gegeten bij restaurant Il Padrino.
Facts
Overnachting: Apartments Madison
Diner: Il Padrino
Weer: Zon, 14 – 23 gaden
Kilometers: 148 km