
Dubrovnik wordt ook wel de Parel van de Adriatische Zee genoemd en dat is niet voor niets. Binnen de stadsmuren van de 50.000 inwoners tellende vestingstad lijkt het of je op een filmset bent beland. Werkelijk prachtig is het echter dat weet de hele wereld en dus is het er in het hoofdseizoen echt te druk zeker als er cruiseschepen aankomen (tot wel 6 per dag).
Het mooiste uitzicht over de stad heb je vanaf de 2 kilometer lange stadsmuur die rond het hele oude centrum loopt. De entree is zo’n € 20,- maar dat is het dubbel en dwars waard. Vanaf de muur kijk je uit over de gebouwen met hun kenmerkende rode daken en heb je overal verassende doorkijkjes naar mooi plekjes. Er zijn enkele fijne terrasjes waar je heerlijk even bij kunt komen. Let goed op de prijzen want een kopje koffie kan zo 5 euro kosten.
Tip: begin zo vroeg mogelijk aan wandeling over de stadsmuur om zo de drukte en warmte voor te zijn. Wij waren er rond 8 uur en dan is het nog vrij rustig.
Tip 2: entree tot Fort Lovrijenac zit bij de prijs inbgrepen. Dit fort kennen Game of Throne fans als Red Keep in King’s Landing. Wij wisten echter niet dat dit bij de prijs in zat en zijn er dan ook niet geweest.
Na een rondje muur is het leuk om door de smalle straatjes en steegjes te slenteren en ergens op een terras wat te drinken. Wij hebben ontbeten bij een bakkertje en waren rond 11:30 weer terug bij ons appartement om uit te checken.
Urbexen – Kupari Beach

In Kroatië vindt je veel vervallen en verlaten gebouwen. Veelal verwoest in de oorlog van jaren 90. Ook de 6 hotels bij Kupari Beach (zo’n 10 km zuidelijk van Dubrovnik). Voor de oorlog waren het hotels waar Joegoslavische militaire elite en hun familie vakantie vierden. In de oorlog werden ze verwoest door misschien wel dezelfde militairen. Daarna werd alles van waarde door de bevolking gejat wat heeft geleid tot de huidige compleet vervallen staat.
Als je zo door de gebouwen en gangen struint geeft het enerzijds een kick en aan de andere kant kippenvel over wat zich allemaal heeft afgespeeld.
Hou je van urbexen dan is het absoluut een aanrader wanneer je in de buurt bent. En wanneer je uitgekeken bent in de hotels dan duik je zo de zee in (of pootje baden zoals wij hebben gedaan).
Montenegro

Na deze sidetrip gingen we op weg naar land nummer 6 op onze roadtrip: Montenegro. Helaas ging het niet geheel voorspoedig en duurde het ruim een uur voor de we de grens over konden steken. Aangekomen in Montenegro zijn we eerst naar wat uitzichtpunten met prachtig zicht over de Baai van Kotor gereden. Daarna door richting appartement, dit bleek echter een behoorlijke zoektocht en pas na een telefoontje met de eigenaar hebben we het kunnen vinden en konden we inchecken.
Het appartement ligt buiten Kotor aan de andere zijde van de baai en heeft een prachtig zicht op de baai en Kotor. Mooi om te zien hoe de cruiseschepen aanmeren.
’s Avond hebben we boodschappen gedaan en gegeten in het winkelcentrum van Kotor
Facts
Overnachting: Apartments Andrija
Diner: Pasta bij Sapori
Weer: Zonnig, 18-20 gaden
Kilometers: 116 km