
Met een taxi zijn we deze ochtend naar Pier 39 gebracht voor onze Alcatraz Trip. De boottocht van enkele minuten biedt een mooi zicht op de skyline van SF.
Alcatraz is een eiland in de Baai van San Franciso en heeft de naam te danken aan een spanjaard die in 1775 het eiland ontdekte. Alactraz betekent in het Jan van Genten. Het eiland was eerst een militair fort, daarna een militaire gevangenis en van 1934 tot 1963 was het een zwaar beveiligde gevangenis. 1576 Gevangen hebben er gezeten waarvan Al Capone de bekendste was.
Over ’s werelds meest legendarische gevangenis zijn talloze films gemaakt.
De trip is tof, via een headset volg je een gesproken rondleiding met meerdere stemacteurs. De audiotour was zelfs in het Nederlands te volgen. In je eigen tempo cruise je zo door het complex en krijg je bij alle plekjes een verhaaltje en uitleg. Erg gaaf gedaan.
Na Alcatraz hebben we het zeer toeristische gedeelte rond Pier 39 (zeehonden) en Fisherman’s Wharf uitgebreid bekeken. Lekker geluncht bij Boudin Bakery and Cafe. Op Pier 39 zit ook een shop met allemaal collectors items zoals filmattributen, albums en posters met handtekeningen van beroemdheden. Gaaf om daar rond te kijken. Van hieruit zijn we via Chinatown richting shopping district gelopen. Dit was een behoorlijke wandeling door het hoogte verschil. Na bezoekjes aan de vele winkels zijn we terug gelopen naar ons hotel.
Overnachting: Holiday Inn Civic Center in San Francisco
Diner:
Km’s: 0 km
Weer: